Jacek MALCZEWSKI (1854 - 1929)
Lot No.: 255
Jesienią: portret podwójny, ok. 1906
olej, płótno,
64 x 93 cm;
olej, płótno, 64 x 93 cm;
"[...] podkreolić należy [...] bardzo dobrą klasę malarską tego płótna, a także emanujący z owego przedstawienia sugestywny
nastrój - rezultat połączenia pogłębionego psychologicznego wyrazu portretu z dekoracyjnym i symbolicznym
tłem pejzażowym." [cyt. z ekspertyzy p. Agnieszki Ławniczakowej.]