Lot No.: 903
Szafka klasycystyczna
konstrukcja - sosna, fornir - mahoń; 76,5 x 47 x 30,8 cm.
Europa Środkowa, pocz. XIX w.
estymacja: 2 800 - 3 200 zł
Europa Środkowa, pocz. XIX wieku
Półokrągła, z marmurowym blatem, z szufladką u góry, zamykana dwuskrzydłowo, fornirowana, z owalnymi intarsjowanymi rezerwami na skrzydłach drzwi, wsparta na trzech nóżkach. Powierzchnie oskrzynienia wraz z licem szufladki oraz słupki miedzy skrzydłami ujęte wąską wstęgą z intarsjowaną gałązką. Skrzydła ramowe z pojedynczymi płycinami, od wewnętrznej strony ujętymi profilowaną listewką. Nóżki graniaste, zbieżne ku dołowi. Na otworach kluczyn drewniane szyldu, szufladki okrągły, profilowany, skrzydeł owalne. Rezerwy z jasnymi polami o falistym obrzeżu z czarnymi popiersiami z profilu, kobiecym po lewej, męskim po prawej, tzw. siluette. W narożach wnętrza, po środku wysokości wsporniki do półki.