Lot No.: 610
Filiżanka ze spodkiem, ze szlakiem miniatur á la Watteau
porcelana, kobalt-bleu roi, farby naszkliwne - druk podmalowany barwnie, złocenia;
Austro-Węgry - Czechy, w stylistyce porcelany wiedeńskiej, k. XIX w.
estymacja: 2 300 - 2 800 zł
porcelana, kobalt-bleu roi, farby naszkliwne - druk podmalowany barwnie, złocenia, złocenia drukowane;
sygn. na spodzie kobaltem podszkl.: tarcza opaskowa. filiżanka - wys. 6,3 cm; średn. 8,5 cm; spodek - wys. 2 cm; średn. 16 cm;
Filiżanka cylindryczna złocona wewnątrz oraz spodek. Wokół brzegu kobaltowej czaszy filiżanki i kołnierza spodka z kobaltowym lustrem - szlak półkolistych rezerw z barwnymi scenkami á la Watteau, w pejzażu parkowym: flirtująca, muzykująca lub konwersująca para w strojach dworskich; miniatury na spodku powtarzają się. Rezerwy miniatur i powierzchnie z kobaltowym tłem - ze szlakami ornamentalnych złoceń drukowanych.
Stylistyka dekoracji i sygnatura naśladują Wiedeń. Oferta z informacją dotyczącą atrybucji zestawu, pochodzącego z fabryki porcelany Carla Knolla w Fischern (Rybáře)/k Karlsbadu, działającej w latach 1842-1945.
2 000 zł