MIŚNIA - Królewska Manufaktura Porcelany w Miśni
Lot No.: 501
Grupa figuralna Szkoła Miłości (L’Ecole de l’amour =Liebesschule)
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; model: Michael Victor Acier i Johann Carl Schönheit z lat ok. 1777-1779,
realizacja: ok. 1 poł. XIX w.
estymacja: 19 000 - 25 000 zł
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
drobne ubytki dekoracji plastycznej (palce rąk kobiety w kapeluszu i części wstążki kapelusza, koniec strzały w dłoni Amora, dekoracja plast. - kwiatki i listki), fabryczne pęknięcia od spodu podstawy - częściowo wypełnione;
wys. 31-31,5 cm, podstawa 20 x 22,5 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze (duże).
Miśnia, Königliche Porzellan Manufaktur, model: Michael Victor Acier (1736-1799) i Johann Carl Schönheit (1730-1805) z lat ok. 1777-1779, realizacja: ok. 1 poł. XIX w.
Pośrodku kolistej, skalistej podstawy półnagi Amor w ceglastej draperii, stojący ze strzałą w dłoni przy księdze umieszczonej na ołtarzu-kolumnie. Za Amorem przyklęka dama z upiętą wysoko fryzurą z welonem, prowadząca rękę putta po stronnicy księgi. Na stronie księgi umieszczony był (projekt i najwcześniejsze egzemplarze) napis francuski, uzupełniający przesłanie - sens grupy (treść w tłum.: Przepis na miłość: przyciągnij uwagę, rozpal pożądanie, zastaw pułapkę , ukryj swoją grę). Poniżej z dwu stron 5 kobiet w dwu grupach: siedzące na skałach dwie dziewczynki i młoda kobieta w kapeluszu zwrócone ku Amorowi słuchają jego lekcji miłości, dwie młode kobiety siedzące na skale i zwrócone ku sobie, prowadzą rozmowę.