Lot No.: 824
Komoda barokowa
Europa Środkowa, Polska,
3/4 ćw. XVIII w.
o prostych bokach i falistym froncie, trzyszufladowa, dekorowana intarsjowaną wstęgą tworzącą
geometryczne i faliste pola, wsparta na czterech konsolowych nogach; dębina, sosna; fornir dębina;
79,7 x 117,6 x 58,5 cm; Europa Środkowa, Polska, 3/4 ćw. XVIII w.
Mebel o prostej formie i dekoracji właściwej pozamiejskim ośrodkom stolarskim. Ze śladami ręcznej obróbki, po
zdzieraku i traku. O typowej, potwierdzającej jej autentyczność konstrukcji deskowej, z wpuszczanymi we
wręg, fazowanymi na obrzeżu plecami. Po konserwacji i domowych naprawach, wtórnie polakierowana.