Lot No.: 805
Serwantka w stylu art deco
Polska, ok. 1930
z przeszkloną wysoką szafką i niższą obok jednoskrzydłowa, wspartych na szufladzie i dwuskrzydłowej szafce. Całość fornirowana wzorzystą okleiną i wsparta
na czterech nóżkach, przednich konsolowych, tylnych graniastych. Wyższa szafka zamykana dwoma suwanymi taflami, w jej wnętrzu dwie szklane półki.
Skrzydło drzwi niższej szafli zbudowane z trzech wybrzuszonych wydłużonych prostokątów;
sosna, sklejka; fornir - orzech; 169 x 120 x 49 cm; Polska, ok. 1930
Szafa wielofunkcyjna, prawdopodobnie wykorzystywana jako kredensowa do prezentacji zastawy i przechowywania bielizny stołowej lub jako biblioteczna do książek i
dokumentów. Typowy meble przeznaczony i wykonany do małych wielofunkcyjnych mieszkań w nowym budownictwie dwudziestolecia międzywojennego. O popularnej
i jednocześnie niezwykle jak na te czasy nowoczesnej formie, będącej jedynie dalekim echem mebli z lat 20. XX w. w stylu art deco.