Lot No.: 723
Ampla art-deco
Francja, Luneville, wytwórnia szkła artystycznego
„Muller Freres” (czynna 1895-1952); lata 30. XX w.
kolista, z różowego, matowego szkła, z fakturową dekoracją geometryczno-floralną; zawieszenie na trzech łańcuchach mosiężnych z ogniwami w formie
stylizowanych łodyg i kwiatów; baldaszek kielichowaty, puklowany; oprawka na żarówkę przymocowana poziomo wewnątrz ampli; pośrodku ampli słabo czytelna
sygnatura: „MULLER FRERES / LUNEVILLE”;
szkło prasowane, barwione proszkowo, mosiądz pozłacany; średnica 36,3 cm; wys. ca 78 cm;
Francja, Luneville, wytwórnia szkła artystycznego „Muller Freres” (czynna 1895-1952); lata 30. XX w.