Lot No.: 715
Lampa naftowa z trzonem porcelanowym
z puttami;
Niemcy- Turyngia, Rauenstein?, XIX/XX w.
z puttami;
porcelanowa podstawa w formie czary z plastycznymi girlandami kwiatowymi, podtrzymywanej przez cztery półnagie, uskrzydlone amorki stojące na okrągłym niskim cokole z plastycznymi kwiatami i owocami. Czara z porcelanowym wkładem z dekoracją kwiatową na wierzchu, tworzącym rodzaj pokrywy i zawierającym palnik z metalowym pojemnikiem na naftę, z obejmą na szklany kominek i klosz ze szkła mlecznego, cebulasty, lekko spłaszczony, z dekoracją barwnymi gałązkami
kwiatowymi. Klosz z wybitą dziurą, klejony. Porcelana, farby naszkliwne, złocenia (podstawa); szkło bezbarwne (kominek); szkło warstwowe mleczne i bezbarwne, farby emaliowe (klosz); metal (palnik i oprawa klosza); wys. 56 cm (całość). Kominek z drukowaną biała sygnaturą huty szkła „Hortensja” w Piotrkowie Trybunalskim
Podstawa porcelanowa: sygn. kob. podszkl.: nieczytelny napis R..n (?);
Na pokrętle palnika napis: EHRICH & GRAETZ/ 20'''/ MATADOR/ BERLIN; Lampa z pocz. - 1 ćw. XX w., montowana z elementów pochodzących z wytwórni- pracowni specjalistycznych.