Lot No.: 703
Lornetka teatralna
Francja, 1 poł. XX w.
w oprawie z mosiądzu złoconego i imitacji kości słoniowej; na mostku łączącym oba tubusy - grawerowany
napis: „Verres Superieurs”; etui - woreczek z irchy, usztywniony tekturą, ściągany u góry sznurem z kościanymi
kółeczkami; od strony zewnętrznej niewielka kieszonka zapinana na mosiężny zatrzask;
mosiądz, imitacja kości, wys. 8,5 cm, szer. 11 cm, głęb. 4,5 cm;
Francja, 1 poł. XX w.