Lot No.: 623
Komplet do kawy z tacą secesyjny
Wiedeń. J.C. Klinkosch, pocz. XX w.
składajacy się z dzbanka do kawy, cukiernicy i mlecznika zdobionych pasami profili biegnącymi od prostokątnej stopy w poprzek zwężąjącego się ku górze,
lekko wyoblonego brzuśca; dzbanek i mlecznik z uchami łamanymi drewnianymi; nakrywki z gałkami drewnianymi; wnętrza złocone, częściowo przetarte;
taca podłużna z zaznaczonym kołnierzem, z dwoma profilowanymi uchami;
srebro pr. 3 z głowa Diany, drewno barwione; dzbanek - wys. 18 cm, szer. 15,5 cm, głęb. 8 cm; mlecznik - wys. 15,5 cm, szer. 13,5 cm, głęb. 9,5 cm; cukiernica - wys. 11 cm, szer. 12,5 cm, głęb. 8 cm ; waga 2337 g.
Twórcą sukcesu, założonej w 1797 roku przez Carla Klinkoscha firmy był najstarszy jego syn Josef Carl, który w 1847 roku przejął częśç, a w 1853 roku całość firmy ojca. Firma posiadała tytuł dostawcy dworu cesarskiego. Miała licznych odbiorców za granicą. Po śmierci Josefa Carla (zm.1889) działalność kontynuowali jego dwaj synowie