Lot No.: 529
Serwis do herbaty
ze stylizowaną dekoracja kwiatową;
Niemcy, Marktredwitz (Bawaria), fabryka porcelany
F. Thomasa, okres międzywojenny - po 1922
przeznaczony dla 10 osób. Składa się z imbryka z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, dzbanuszka na mleko i 10 dużych, półkulistych filiżanek ze spodkami.
Naczynia o prostych kształtach, w stylistyce Art Déco, zdobione motywem gałazki i rzutów ceglastych i żółtych kwiatów. Krawędzie naczyń ze złoconymi obwódkami. Pęknięcie na odwrocie jednego spodka. Lekkie przetarcia złoceń
Porcelana, druk barwny naszkliwny, złocenia; wymiary: imbryk wys. 14,5 cm,
dł. 24 cm; cukiernica wys. 11 cm, średnica 16 cm; mlecznik wys. 8,3 cm; filiżanka wys. 5,8 cm, średnica 10 cm; spodki wys. 2 cm; średnica 16,4 cm; sygn. zielenią chromu druk: w tarczy flankowanej „skrzydełkami napis Thomas, niżej: Bavaria; czerwonym drukiem: 3965, 81, 83, 89.
Niemcy, Marktredwitz (Bawaria), fabryka porcelany F. Thomasa, okres międzywojenny - po 1922