Serwis z dekoracją kwiatem jabłoni
- Pomona; model Else;
Niemcy, Kronach (Bawaria), zakład filialny wytwórni
Rosenthala (Ph. Rosenthal & Co.), lata 20./30.XX w.
- Pomona; model Else;
przeznaczony dla 18 osób. Składa się z 2 płaskich waz z pokrywami,
2 sosjerek, 18 talerzy głębokich, 18 talerzy płytkich dużych(bazowych),
18 talerzy płytkich, 18 talerzy do przystawek, 10 półmisków podłużnych
różnej wielkości i płytkiej salaterki 6-bocznej. Razem: 87 sztuk. Naczynia
zdobione pastelowym motywem gałazki kwitnącej jabłoni. Niewielkie
przetarcia dekoracji barwnej, pęknięcie na kołnierzu jednego talerz do
przystawek.
Porcelana, druk barwny; wymiary: wazy wys. 11 cm, średnica 21,5 cm, szer. (z uchami) 28 cm; sosjerki wys. 9 cm, dł. 22 cm, szer. 14,5 cm; talerze głębokie
wys. 4 cm, średnica 26 cm; talerze-bazy wys. 2,5 cm, średnica 25,2 cm; talerze płytkie wys. 2 cm, średnica 21,5 cm; talerze do przystawek wys. 1,6 cm,
średnica 17,6 cm; półmiski: wys. 4,5 cm, 43,5 x 27,5 cm (2 szt.); wys. 3,4 cm, 32,5 x 20,7 cm (3 szt.); wys. 3,7 cm, 23 x 13 cm (3 szt.);
wys. 3,8 cm, 37,5 x 23,5 cm (1 szt.); wys. 2,8 cm, 28,2 x 17,5 cm (1 szt.); salaterka wys. 6,5 cm, 27,5 x 21,5 cm;
sygn. zielenią chromu druk: pod korona, pomiędzy dwiema skrzyż. kreskami litery R.C., niżej: KRONACH - BAVARIA / ELSE , lub: Rosenthal/ . / KRONACH -
BAVARIA; na salaterce napis: HORTENSE (numer modelu); na wszystkich naczyniach druk ceglasty:
Pomona (nazwa dekoracji).
Niemcy, Kronach (Bawaria), zakład filialny wytwórni Rosenthala (Ph. Rosenthal & Co.), lata 20./30.XX w.