Lot No.: 527
Para wazonów secesyjnych
z plastyczną dekoracją kwiatową;
Nie ustalona wytwórnia środkowoeuropejska
(Austro-Węgry?, Czechy?), 1 ćw. XX w.
wysmukłe, zwężające się ku dołowi, z wydzieloną stopką, rozchyloną szyjką z falbankowym brzegiem i uchwytami osadzonymi w górnej części brzuśca. Brzuśce podzielone na 8 segmentów pionowymi listwami- reliefowymi pędami; od frontu plastyczna pionowa gałazka z różami, pąkami i liliami (lepionymi z ręki).
Drobne ubytki dekoracji plastycznej. Klejony płatek róży. Fajans delikatny, szkliwo ołowiowe barwione w masie, z krakelurą, szkliwa barwne; wys. 59 cm;
nie sygnowane, na obu wycisk (modelu?) 2014
Nie ustalona wytwórnia środkowoeuropejska (Austro-Węgry?, Czechy?), 1 ćw. XX w.