Lot No.: 524
Putto mocujące się z baranem
(Ůbermut); Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany
Lorenza Hutschenreuthera, Dział Sztuki,
lata ok. 1925-1935; proj. Karla Tuttera
(Ůbermut)
na owalnej podstawie profilowanej uskokiem - nagi chłopczyk o kręconej bujnej czuprynie, trzymający z róg barana szykującego się do skoku. Oczy, kręcone
rogi i kopyta barana, krawędzie stylizowanej roślinnej odstawy pod brzuchem zwierzęcia i otok wokół podstawy - złocone. Z boku na podstawie ryte: K. TUTTER.
Porcelana kremowa (Elfenbeinporzellan), złocenia; wys. 25 cm, podstawa 27,5 x 15 cm;
sygn. druk zielenią chromu: w owalu lew kroczący w lewo i litery .L.H.S., powyżej: Hutschenreuther, poniżej: Selb . Bavaria/ Abteilung für Kunst, złotem: 7.
Niemcy, Selb (Bawaria), fabryka porcelany Lorenza Hutschenreuthera, Dział Sztuki, lata ok. 1925-1935;
proj. Karla Tuttera (1883-1969), model nr 904.