Lot No.: 518
Zestaw toaletowy: dzban do wody i misa,
z dekoracją kwiatową;
Francja, Sarreguemines, Utschneider i Cie, 1 ćw.XX w.
z dekoracją kwiatową;
dzban do wody z krótką szyjką i szerokim wylewem, z taśmowym uchem; miska umywalniana z wywiniętą krawędzią. Zdobione wiśniowym motywem
trzech stylizowanych maków osadzonych w palmetowych listkach i szlakiem jarzębiny wokół krawędzi. Przetarcia i porysowania szkliwa, zwłaszcza na misie.
Fajans delikatny, druk (wiśniowo-czerwony), szkliwo ołowiowo-boraksowe; dzbanek wys. 28 cm, misa wys. 14,5 cm, średnica 42,8 cm;
sygn. czerwonawym drukiem: w kartuszu listwowym, wybrzuszonym pośrodku: MODERNE/ FA‹ENCERIES/ DE/ SARREGUEMINES (na obu naczyniach),
na misie czarny druk stylizowaną czcionką gotycką: Sarreguemines, a na napisie naniesione pośrodku: U & C;
wyciski: 81 (misa), 1A i mały wycisk 3-cyfrowy.
Francja, Sarreguemines, Utschneider & Cie, 1 ćw.XX w.