J. v. RÁPPARD (XX w.)
Lot No.: 416
Popiersie kobiety
brąz, wys. 45 cm;
sygn. na plecach: J. v. Ráppard 1925
brąz, wys. 45 cm;
Popiersie młodej kobiety o pochylonej głowie i przymkniętych oczach, z włosami upiętymi na plecach; delikatnie modelowana suknia związana w płytkim dekolcie
wstążką. Rzeźba, obok cech sztuki dwudziestolecia międzywojennego, nosi jeszcze pewne ślady zapóźnionej stylistyki Art Nouveau.