Lot No.: 805
Szafa biblioteczna w stylu art deco
Konstrukcja - orzech, sklejka; fornir - palisander;
intarsje - róża; inkrustacja - mosiądz;
181 x 260 x 50 cm; Polska lub Niemcy, ok. 1930
prostopadłościenna, o trójskrzydłowym korpusie, wspartym na szerokiej platformie z trzema szufladami. Całość fornirowana ciemną, wzorzystą okleiną, ozdobioną intarsjowaną wstęką i inkrustowaną żyłką mosiężną, które wspólnie tworzą geometryczne pola, politurowana, wsparta na czterech granaistych nogach, przednich o zygzakowym froncie.
Konstrukcja - orzech, sklejka; fornir - palisander; intarsje - róża; inkrustacja - mosiądz; 181 x 260 x 50 cm; Polska lub Niemcy, ok. 1930; Mebel luksusowy, fornirowany egzotycznym fornirem i wyrafinowaną dekorają nadającą mu elegancki wygląd. Szafa należała pierwotnie do większego kompletu do gabinetu.