Lot No.: 728
Para kandelabrów 13-świecowych
w stylu II Cesarstwa;
brąz złocony; wys. 138 cm, szer. ramion 36 x 36 cm;
Francja, 3 tercja XIX w.
w stylu II Cesarstwa
na wysokich, prostopadłościennych cokołach, ozdobionych aplikacjami z motywem uskrzydlonych postaci kobiecych, kolumn, łabędzi i pawi; trzony w formie skrzydlatych postaci Nike, z rogami obfitości w uniesionych rękach; powyżej umocowane dwupoziomowo 12 ramion świecznika, ozdobionych łuskami i wicią roślinną, z cylindrycznymi tulejkami; w zwieńczeniu trzynasta tuleja w formie kielicha kwiatowego;
brąz złocony; wys. 138 cm, szer. ramion 36 x 36 cm; Francja, 3 tercja XIX w.