Lot No.: 722
Zegar kominkowy z figurą Wenus z Milo
marmur, brąz złocony i patynowany,
mosiądz, szkło; Francja, Paryż,
firma VINCENTI and Cie, 4 ćw. XIX w.
wsparty na 4 nóżkach w formie kozich kopytek; mechanizm w puszce mosiężnej, wbudowany w pryzmową strukturę z czerwonego marmuru, zdobioną aplikacjami z brązu złoconego, o motywach masek kobiecych, palmet, wolut i rozet; w zwieńczeniu figura Wenus z Milo - redukcja słynnej rzeźby antycznej ze zbiorów Luwru; zegar z paryskim systemem bicia godzin i półgodzin; tarcza marmurowa, opasana kimationem z brązu złoconego, cyfry rzymskie, inkrustowane mosiądzem; osłona w formie kolistych, oszklonych drzwiczek; szkiełko osłaniające mechanizm z tyłu - popękane;
marmur, brąz złocony i patynowany, mosiądz, szkło; wys. 57 cm, szer. 34,5 cm, głęb. 20 cm;
Francja, Paryż, firma VINCENTI & Cie, 4 ćw. XIX w.