Lot No.: 702
Pudełko gabinetowe do cygar,
w typie secesji wiedeńskiej;
mahoń, miedź złocona;
Austro-Węgry? pocz. XX w.
w typie secesji wiedeńskiej
dwudzielne, drewniane, z dwoma ukośnie odchylanymi wieczkami, pokrytymi symetryczną dekoracją geometryczną z inkrustacji miedzianej, złoconej; pośrodku uchwyt w formie pałąka; na ściankach bocznych u jego nasady ażurowe nakładki
z miedzi złoconej;
mahoń, miedź złocona; wys. 6,6 cm, z pałąkiem 10 cm, szer. 20 cm, głęb. 15,5 cm
Austro-Węgry? pocz. XX w.