Lot No.: 605
Komplet do kawy
plater na białym metalu;
Niemcy, Geislingen n.Steige, Württembergische
Metallwarenfabrik, 1 ćw. XX w. (po 1910 r.)
składający się z dzbanka, mlecznika i cukiernicy owoidalnych, zdobionych pod górną krawędzią pasem plecionki z palmetami, nakrywa dzbanka i cukiernicy wysklepiona, zwieńczona spłaszczoną gałką, ucho dzbanka z izolatorkami z kości;
wnętrze cukiernicy i dzbanka złocone; plater na białym metalu; dzbanek - wys. 21 cm, szer. 23,6 cm, głęb. 11,5 cm; mlecznik - wys. 10,5 cm, szer. 11,8 cm, głęb. 7,5 cm; cukiernica - wys. 12,6 cm, szer. 17,7 cm, głęb. 11 cm;
Niemcy, Geislingen n.Steige, Württembergische Metallwarenfabrik, 1 ćw. XX w. (po 1910 r.)
Działająca do dnia dzisiejszego słynna niemiecka wytwórnia metali, której początki sięgają 1853 r., gdy Daniel Straub założył w Geislingen wraz z braćmi Schweizer firmę "Metallwarenfabrik Straub & Schweizer"(od 1866, po wycofaniu się Schweizerów,
"Straub & Sohn"). Ok 1880 r. ,w następstwie fuzji z firmą Ritter & Co powstała Wurttembergische Metallwarenfabrik. W latach 1880-ok.1925 cechowała wyroby znakiem biegnącego strusia i (lub) skrótem WMF. Była jednym z największych na
świecie producentów i eksporterów wyrobów metalowych wysoko cenionym ze względu na wysoką, zarówno artystyczną jak i technologiczną, jakość wyrobów.