Lot No.: 513
Cache-pot na słupku - komplet
secesyjny do ogrodu lub oranżerii;
Czechy, Biela, wytwórnia fajansu , majoliki i porcelany
Juliusa Dresslera (zał. 1888) , pocz. -1 ćw. XX w.
Słupek z motywem dwu skręconych kolumienek i wybrzuszona okrągła osłonka (cache-pot) z dwoma uchwytami w formie liściastych pędów; w kolorze różu indyjskiego, zdobione różowo-zielonym reliefem z motywem lilii z pręcikami, esowatymi pędami i liśćmi, tworzącymi romboidalną podstawę słupka.
Majolika, farby ceramiczne wysokich temperatur, przejrzyste szkliwo ołowiowe; wys. 78 cm (całość); słupek wys. 51 cm, ciche-pot wys. 29 cm.
Sygn. (słupek i osłonka): w reliefie motyw wieży z podstawa - szyldem i litrami: J B D, obok wycisk AUSTRIA i cyfra: 2474; na osłonce wycisk cyfrowy: 4047.
Czechy, Biela, wytwórnia fajansu , majoliki i porcelany Juliusa Dresslera (zał. 1888) , pocz. -1 ćw. XX w.