Lot No.: 511
Wazon z motywem pajęczyny
Glinka ceramiczna terakotowa, farby ceramiczne
matowe (redukcyjne) w typie szkliw ziemnych;
Czechy, Trnovany - Josef Strnact, 1 poł. XX w.
O konicznym brzuścu i krótkiej, rozchylonej szyjce; pomiędzy dwoma uszkami w górnej części brzuśca - powtórzony dwustronnie reliefowy motyw pajęczej siatki z czerwonym kaboszonem pośrodku.
Glinka ceramiczna terakotowa, farby ceramiczne matowe (redukcyjne) w typie szkliw ziemnych; wys. 22,3 cm.
Sygn. od spodu: w reliefowej, prostokątnej ramce: 6977 oraz słabo czytelny monogram JS(?)