Lot No.: 510
Dzban secesyjny, z pokrywą cynową
Kamionka szara, kobalt, szkliwo solne,
cyna; wys. 30,5 cm;
Niemcy, Westerwald - Höhr (?), pocz. XX w.
Koniczny, wysmukły z niskim kolistym, lekko wydzielonym brzuścem, z cynową pokrywą oprawioną na uszku; wokół brzuśca ryty i malowany błękitem geometryzujący motyw owali o rysunku przenikających się linii, tworzących wzór ornamentalny.
Kamionka szara, kobalt, szkliwo solne, cyna; wys. 30,5 cm.
Sygn. wyciskiem: GESETZT GESCHŰTZT, 1745 i małe 10; ryte: 12 (?); Niemcy, Westerwald - Höhr (?), pocz. XX w.