Lot No.: 814
Stolik pomocniczy w stylu art deco
Konstrukcja - sosna, orzech; fornir - karpa
i czeczota orzechowa;
Europa Środkowa, Polska, lata 20. XX w.
z prostokątnym, karbowanymi na obrzeżu blatem, wsparty na czterech toczonych nogach, spiętych u dołu krzyżowym wiązaniem, fornirowany, intarsjowany.
Blat na obrzeżu, nogi i karbowane fragmenty łączyn wiązania - czernione. Po środku wyklejonego z ośmiu klinowatych części blatu, okrągłe pole wypełnione barwną rozetą. Zakończenia nóg kanelowane.
Konstrukcja - sosna, orzech; fornir - karpa i czeczota orzechowa; intarsja - mahoń, jesion; 68,6 x 57,7 x 57,9 cm
Bardzo ciekawy model dekoracyjnego stolika pomocniczego.