Lot No.: 810
Komoda klasycystyczna
Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń, śliwka;
intarsje - śliwka, brzoza;
Europa Środkowa, Polska (?), pocz. XIX w.
o prostych bokach i wybrzuszonym froncie, trzyszufladowa, fornirowana, intarsjowana, wsparta na czterech graniastych nogach. Blat, boki i lica szuflad z geometrycznymi polami, ujętymi obramieniem, wstęgą i żyłkami, wypełnionymi szachownicą.
Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń, śliwka; intarsje - śliwka, brzoza; 80 x 117 x 59 cm;
Komoda o formie reprezentatywnej terytorium środkowo-europejskiemu, dekorowana typowymi dla Polski i Niemiec okleinami.
Wzór dekoracji charakterystyczny dla mebli powstałych ok. 1800.
Wykonana metodami rzemieślniczymi w prowincjonalnym warsztacie stolarskim, o czym świadczy pewna niewprawność w kładzeniu forniru i kompozycji wzoru.