Lot No.: 807
Sekretera w stylu biedermeier
Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; intarsje
i żyłki - brzoza; 161,9 x 93,5 x 56 cm;
Europa Środkowa, Polska Południowa, ok. 1830.
prostopadłościenna, z czterema szufladami i odkładaną klapą między nimi, fornirowana, intarsjowana, wsparta na czterech graniastych nóżkach. Zwieńczona faliście z dwoma zakończonymi wolutowo esownicami flankującymi schodkową część środkową. Front flankowany parą kolumn z rze?bionymi, korynckimi kapitelami. We wnętrzu osiem szufladek ujmujących centralną, zamykaną jednoskrzydłowo szafkę. Górna wąska długa szufladka oraz skrzydło drzwi dekorowane owalnym polem wypełnionym ćmą.
Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; intarsje i żyłki - brzoza; 161,9 x 93,5 x 56 cm; Europa Środkowa, Polska Południowa, ok. 1830.
Sekretera o formie typowej dla środkowego okresu biedermeieru. Fornirowana bogato i pięknie usłojoną okleiną mahoniową oraz ascetyczną dekoracją intarsjowaną z żyłki i rozet wypełnionych wicią, a właściwą terenom południowej Polski. Mebel o wnętrzu z licznymi podziałami, przeznaczony do wielu funkcji, od typowej sekretery do pisania i przechowywani dokumentów.