Lot No.: 804
Szafa kredensowa w stylu barokowym
Konstrukcja - sosna; fornir - jesion;
207,5 x 147,5 x 58,7 cm; Europa Środkowa,
Niemcy Północne, 3 ćw. XVIII w.
dwuczęściowa, z dwuskrzydłową nastawą, zwieńczoną profilowanym, karbowanym gzymsem i czteroszufladową podstawą, wspartą na konsolowych nóżkach, między którymi wycięty falisty fartuszek. Całość fornirowana wzorzystą oleiną jesionową; skrzydła drzwi, boki i lica szuflad ujęte obramieniami i żyłkami tworzącymi geometryczne pola. Skrzydła drzwi flankowane prostymi pilastrami i rozdzielone listwą przymykową, zwieńczone faliście. Wewnątrz dwie półki. Okucia mosiężne, odlewane, rocaillowe, ażurowe. Na dachu zachowane fragmenty dwóch przewozowych nalepek papierowych w języku niemieckim.
Konstrukcja - sosna; fornir - jesion; 207,5 x 147,5 x 58,7 cm; Europa Środkowa, Niemcy Północne, 3 ćw. XVIII w.
Masywna szafa kredensowa do przechowywania naczyń i bielizny stołowej, o formie i dekoracji właściwej regionowi północno-niemieckiemu. Autentyczność potwierdzają
zachowane ślady obróbki ręcznej na plecach i dachu. Mebel po powierzchniowej, fachowej konserwacji.