Lot No.: 713
Zegar ścienny, ramowy,
inkrustowany masą perłową i mosiądzem;
Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.
inkrustowany masą perłową i mosiądzem
w sześciobocznej skrzynce drewnianej, lakierowanej na czarno, z uchylnymi, drzwiczkami w profilowanym, czworobocznym, falistym obramieniu; jego wewnętrzna warstwa osłonięta szybą - dekorowana intarsją i inkrustacją z kilku gatunków drewna, masy perłowej i mosiądzu, o motywach geometryczno-floralnych; pośrodku kolisty otwór na tarczę opasany mosiężnym półwałkiem; mechanizm z naciągiem sprężynowym i regulatorem wahadłowym, z systemem bicia godzin i półgodzin, opatrzony gongiem sprężynowym; tarcza alabastrowa, z aplikowanymi emaliowanymi białymi plakietkami, na których naniesione niebieską emalią cyfry rzymskie;
drewno lakierowane, alabaster, masa perłowa, mosiądz; wys. 57 cm,
szer. 50 cm, głęb. 13,5 cm; Europa Zachodnia, 3 tercja XIX w.