Lot No.: 708
Talerz dekoracyjny, ażurowy
Europa Środkowa; 2 ćw. XIX w.;wyrób niesygnowany;
mógł powstać zarówno w Królewskich
Pruskich Odlewniach Żeliwa
z kołnierzem zdobionym motywem wici akantowej; w lustrze kolista rozeta opasana wieńcem gałązek z szyszkami; wokoło - wpisane w zarys greckiego krzyża - 4 soczewkowate rezerwy z wyobrażeniem mitycznych stworów morskich - hipokampów i syren;
żeliwo, odlew; wys. 4,5 cm, średnica 27,8 cm;
Europa Środkowa; 2 ćw. XIX w.; wyrób niesygnowany; mógł powstać zarówno w Królewskich Pruskich Odlewniach Żeliwa (Berlin, Sayn, Gleivitz[Gliwice]), jak i w fabryce Drevsa i Wemmera w Warszawie, a nawet w Białogonie.