Lot No.: 706
Putto na skale - pojemnik z pokrywką
(na wino?);
Niemcy lub Czechy?, wytwórnia nieustalona,
pocz. XX w.
(na wino?);
Naczynie przyścienne w formie plastycznej skały z modelowanymi strużkami wody. Od frontu siedzi półnagie putto z lewą dłonią uniesioną gestem przerażenia, kąsane przez węża w palec prawej ręki. U podstawy - plastyczna ryba z otwartą paszczą (z otworem do odprowadzania płynu z pojemnika),
osadzoną w muszli. Brak zatyczki otworu. Ceramika redukcyjna, szkliwo czarne (manganowe);
wys. ok. 45 cm; sygn. (na ściance tylnej): ryta stylizowana lilijka i litera R.
Niemcy lub Czechy?, wytwórnia nieustalona, pocz. XX w.