Lot No.: 705
Puchar ozdobny
brąz, odlew złocony; wys. 28 cm,
Europa Zachodnia, Niemcy? 4 ćw. XIX w.
z podstawą czworokątną o ściętych narożach i wklęsłych bokach, z piramidowo nachylonymi ściankami, zdobionymi reliefowymi motywami masek i girland; trzon w formie grupy bachicznej - dwóch puttów niosących trzeciego pijanego chłopczyka; czara półowoidalna, z parą uchwytów po bokach w formie chłopięcych główek i brzuścem zdobionym plastycznymi wyobrażeniami centaurów
i puttów; brąz, odlew złocony; wys. 28 cm, średnica wylewu 11 cm, szer. podstawy 15 cm;