Lot No.: 612
Kaseta z nakrywką
w typie klasycystycznym;
srebro pr. 925, wys. 13,6 cm, szer. 20 cm,
głęb. 14 cm; waga 1016 g; Holandia?, k. XIX w.
zdobiona pasami dekoracji z powtarzających się motywów girland, liści laurowych, akantu oraz medalionów, nakrywka zwieńczona puttem podtrzymującym kartusz; wnętrze złocone; zamykana na kluczyk;
srebro pr. 925, wys. 13,6 cm, szer. 20 cm, głęb. 14 cm; waga 1016 g; Holandia?, k. XIX w.
Kaseta wykonana została przez nieznaną firmę prawdopodobnie holenderską. Na kasecie wybito fantazyjne cechy imitujące znaki francuskie oraz zestaw angielskich cech importowych stosowanych po 1904 r. z monogramem firmy handlującej Samuela Boyce#a Landecka, działającej w końcu XIX i na pocz. XX w. , która specjalizowała się w importach z Holandii sreber w stylach historycznych.