Lot No.: 517
Para wazonów dekoracyjnych
z wężowymi uchami;
Miśnia, model Ernsta E. Lauteritza (1818 - 1893)
z lat 80. XIX w., powtórzenie późniejsze.
z wężowymi uchami;
amfory o owoidalnych brzuścach i szpulowych stopach; kobaltowe, ze złoceniami reliefowych ornamentów klasycystycznych. Wysokie ucha w formie podwójnych, splecionych "w pętelkę" węży, osadzonych u nasady brzuśca w dwudzielnych akantowych tulejkach. Skręcane (brzusiec ze stopką) na trzpień metalowy.
Przetarte złocenia, zwłaszcza na uchwytach.
Porcelana, błękit kobaltu - bleu roi, złocenia błyszczące i matowe; wys. ok. 48 cm;
sygn.: kobaltem podszkl. skrzyż. miecze i cyfra 29., złotem: 2., ryte duże: A14-8 (numer modelu), wycisk: 8
Miśnia, model Ernsta E. Lauteritza (1818 - 1893) z lat 80. XIX w., powtórzenie późniejsze.