Lot No.: 516
Serwis deserowy
z kobaltową dekoracją kwiatową; Niemcy,
Arzberg (Bawaria), fabryka porcelany Carla
Schumanna (zał. 1881), 2 poł. - k. XX w.
z kobaltową dekoracją kwiatową;
składa się z dzbanka do kawy z pokrywką, cukiernicy z pokrywką, dzbanuszka na mleko, 12 filiżanek ze spodkami, 12 talerzyków deserowych i większego talerza.
Naczynia zdobione wokół kołnierzy i krawędzi szlakiem reliefu z motywem gałązki kwiatowej i kratownicy oraz kobaltowymi rzutami "niemieckich" kwiatów.
Porcelana, kobalt podszkliwny; wymiary: dzbanek wys. 25,5 cm; cukiernica wys. 11,8 cm, średn. 8,5 cm; dzbanuszek wys. 9,5 cm; filiżanki wys. 6 cm; spodki wys. 2 cm, średn. 13 cm; talerzyki wys. 2 cm, średn. 17,7 cm; talerz deserowy wys. 2,8 cm, średn. 28,2 cm;
sygn. kobaltem druk: napis: Schumann / Arzberg / Tradition / seit 1881, umieszczony w kartuszu roślinnym zamkniętym tarczą herbową z kroczącym lwem, pod koroną, z napisami: BAWARIA (u góry) i GERMANY (u dołu); poniżej półkoliście: ECHT COBALT i 4-płatkowa rozetka (lub dwie - na części naczyń); na talerzykach dodatkowo: No XII, na filiżankach: No VIII; spodki sygnowane drukiem zielenią chromu: tarcza z kroczącym lwem, zwieńczona koroną i napisem: BAWARIA; poniżej tarczy półkoliście: SCHUMANN/ ARZBERG/ GERMANY.
Niemcy, Arzberg (Bawaria), fabryka porcelany Carla Schumanna (zał. 1881), 2 poł. - k. XX w.