Lot No.: 515
Cztery talerze dekoracyjne
z przedstawieniem pór roku;
Holandia, Delft, XX w. (wyrób współczesny)
z przedstawieniem pór roku;
płaskie, o lekko wklęsłym kołnierzu, z wąskim szlakiem kwiatowym wokół krawędzi. Wypełnione zakomponowanymi w kole miniaturami pejzażowymi z architekturą i sztafażem, przedstawiającymi 4 pory roku, podpisanymi u dołu: 1) De Lente (płynący łodzią po kanale, w tle zabudowania miejskie z wieżą zegarową); 2) De Zomer (wiatrak, wozy, wieśniaczka dojąca krowę); 3) De Herfst (zagroda, zbierający
jabłka, świniopas); 4) De Winter (ślizgający się na lodzie, w tle kościółek i chata).
Fajans, szkliwo cynowe, druk kobaltem podszkliwnym i przeprócha, koperta (błękitnawa), szkliwo z krakelurą;
wys. 3 cm, średnica 30 cm; sygn. (wszystkie) drukiem kobaltem podszkl.: Delfts / Blauw, korona z wpisaną literą Z, flankowana rozetką i dzbankiem, niżej: Chemkefa / made in Holland (lub: Holland).