Lot No.: 512
Waza do zupy, z kobaltowym motywem
"suchych kwiatów"
Nieokreśl. manufaktura europejska,
Niemcy lub Czechy?, XX w.
"suchych kwiatów"
owalna, lekko wybrzuszona, z wydzieloną obręczową stopką, z lekko wysklepiona pokrywą o wielopłatkowym brzegu.
Uchwyty wazy i pokrywy - antabowe. Wokół brzuśca i pokrywy linearna dekoracja kwiatowa w układzie 4-dzielnym, z motywem stylizowanych owali-gałązek i 4-płatkowych kwiatków. Pionowe pęknięcie wazy przy jednym z uchwytów.
Porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 22 cm, dł. ok. 34 cm, szer. ok. 24 cm;
sygn. kobaltem (mocno rozmyta).
Nieokreśl. manufaktura europejska, Niemcy lub Czechy?, XX w.