Lot No.: 511
Zestaw naczyń na tacy,
z dekoracją Zwiebelmuster; Taca: Miśnia,
Królewska Manufaktura Porcelany, XIX/ XX w.;
Dzbanki: Miśnia, pocz. XX w.
z dekoracją Zwiebelmuster;
taca prostokątna o falistej wielopłatkowej, lekko uniesionej krawędzi oraz trzy (dobrane) dzbanki: kulisty imbryk z pokrywka, gruszkowy dzbanek do kawy z pokrywką i gruszkowy dzbanek z szerokim wylewem (na gorącą wodę lub mleko). Wszystkie naczynia z kobaltowym
wzorem "cebulowym". Przetarcia szkliwa na krawędzi tacy.
Porcelana, kobalt podszkliwny; taca: wys. 3 cm, 39 x 32 cm; imbryk: wys. 14 cm; dzbanek do kawy: wys. 24 cm; dzbanek
na mleko (lub wodę): wys. 21 cm (z uchem); sygnatury: taca - kobaltem podszkl. (na nieszkliwionym, płaskim dnie): skrzyż. miecze (podwójnie przeszlifowane) i cyfra 84; wycisk 35; ryte Q 194a; dzbanki - kob. podszkl.: pionowa kreska z krzyżykiem (?) u góry i literą T u dołu, poniżej półkoliście: MEISSEN; imbryk - kobaltem podszkl.: w owalu MEISSEN, poniżej gwiazdka i napis: Made / in
Germany / 49; na dzbanku do kawy dodatkowo wycisk: 4 ˝. Taca: Miśnia, Królewska Manufaktura Porcelany, k. XIX w. -
pocz. XX w.; Dzbanki: Miśnia, fabryka porcelany Carla F. Teicherta, pocz XX w.
Zestaw naczyń z popularnym wzorem Zwiebelmuster, którego licencję nabyła od manufaktury miśnieńskiej druga, działająca
w Miśni od ok.1872 roku fabryka porcelany Carla F. Teicherta. Teichert wykonywał masowo naczynia ze wzorem "cebulowym"
do ok. 1930 r.