Lot No.: 508
Talerz z "pętelkowym" ażurem kołnierza
i dekoracją kwiatową; Niemcy, Berlin,
Królewska Manufaktura Porcelany (KPM),
pocz. XIX w. (XVIII/XIX w.?)
i dekoracją kwiatową;
płytki; wokół krawędzi kołnierza ażurowy, podmalowany motyw reliefowych, pętelkowych ogniwek na przemian z kwiatkami i drobnym reliefem rocaillowym poniżej. W lustrze i na krawędzi z kołnierzem - rzut kwiatowy z makiem i prymulkami . mniejsze rzuciki kwiatów, listki i motylki; na odwrocie kołnierza mała gałązka ( na skazie). Reperacja jednej z pętelek ażuru przy krawędzi. Porcelana, farby naszkliwne; wys. 2,7 cm, średnica 25 cm;
sygn.: kobaltem podszkl. berło, przy obręczy dna wycisk: 13.
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), pocz. XIX w. (XVIII/XIX w.?)
Popularna odmiana XVIII- wiecznego reliefu, do którego chętnie powracano w XIX stuleciu, uzupełniając rozmaitymi dekoracjami barwnymi.