Lot No.: 507
Patera neorokokowa z puttem
Saksonia, Drezno - Sachsische Porzellanfabrik
C.G. Carla Theme, pocz. XX w.
Czwórdzielny koszyk z ażurową kratownicą wycinaną wokół boków plastycznymi gałązkami kwiatów na zewnętrznych ściankach oraz
bukietami i festonami kwiatowymi malowanymi od wewnątrz; przy rocaillowym trzonie z dwoma plastycznymi pędami kwiatów siedzi nagie putto z kwiatkami w dłoniach (alegoria Węchu?); porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 33 cm; trzon i kosz montowane na metalowym trzpieniu; sygn. niebieski druk: kaligraficzny
monogram wiązany PS i niżej rozmazany napis (Dresden); Niemcy -
Saksonia, Drezno - Sachsische Porzellanfabrik C.G. Carla Theme, pocz. XX w.