Lot No.: 504
Koszyk deserowy, serwisowy
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), pocz. XIX w.
podłużny 8-kątny, o konicznych ściankach wycinanych w pręciki ,z motywem przeplecionych ogniw w połowie wysokości,
z koniczną , ażurową podstawą 8-boczną, powtarzającą szczebelki ścianek. Prostokątne uszka nad krótszych bokach i krawędzie
- z reliefowym motywem przeplecionej taśmy.
Porcelana biała; wys. 10,5 cm, dł. 27,5 cm, szer. 22 cm;
sygn.: kobaltem podszkl. berło, wyciski: 26 i III (oznakowanie formy w serwisie).
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), pocz. XIX w.
Elegancka, klasycystyczna forma berlińskiego naczynia serwisowego (z serwisu deserowego) z końca XVIII wieku, powtarzana pó?niej
w wersjach z rozmaitą dekoracja, a także (chętnie) w wersji bez zdobień barwnych i złoceń.