Lot No.: 503
Zestaw do ponczu na dwanaście osób
szkło bezbarwne, szlifowane, złocone;
Czechy (?), 2 ćw. XX w.
w składzie: waza z nakrywką, łyżka do ponczu, 12 szklaneczek; waza i szklanki o kształcie konicznym, u dołu zdobione złoconą, potrójną obręczą, całość dekorowana szlifowanym motywem ukośnej kratki; szklanki z "c" kształtnym uchwytem, krawęd? złocona; pokrywa wazy zwieńczona złoconym ośmiokątnym stożkiem; łyżka profilowana, złocona na krawędziach, czerpak z "dzióbkiem"; szkło bezbarwne, szlifowane, złocone; szklanki: wys.: 7 cm, śr. wylewu: 9 cm; waza wys. całk. 29 cm (z pokrywą),
śr. wylewu: 24,5 cm; łyżka dł. 37 cm; Czechy (?), 2 ćw. XX w.