Lot No.: 811
Zestaw mebli w stylu klasycystycznym
Europa Środkowa, Polska?,
sekretera, komoda i stoł, ok. poł. XIX w.,
para foteli, 1 ćw. XIX w.
złożony z kompletu: sekretery, komody, stołu oraz pary foteli, fornirowanych mahoniem, dekorowanych klasycyzującymi brązami.
Sekretera i komoda prostopadłościenne, z marmurowymi blatami, o zaokrąglonych frontowych narożach, o frontach ujętych
połkolumnami, wsparte na czterech nogach, przednich toczonych, tylnych graniastych. Sekretera z czterema szufladami i odkładana klapą. Wewnątrz wnęka, pod którą sześć szuflad. Komoda trzyszufladowa. Stoł okrągły, wsparty na trzech kolumnach, spiętych u dołu wiązaniem. Wiązanie z okręgiem po środku i trzema płómienistymi ramionami. Fotele z tapicerowanymi oparciami i siedzeniami, wsparte na czterech graniastych, zbieżnych, szablastych nogach. Poręcze toczone, przechodzące kanelowanym odcinkiem we wsporniki. [zestaw mebli przed renowacją].
Konstrukcja - dębina; fornir - mahoń; sekretera - 139,1 x 96 x 43,3 cm, komoda - 89,4 x 128 x 61,6 cm, stoł - 76 x śr. 98 cm,
fotele - 93,2 x 57,3 x 56 cm; Europa Środkowa, Polska?, sekretera, komoda i stoł, ok. poł. XIX w., para foteli, 1 ćw. XIX w.
Fotele posiadają cechy typowe dla stolarstwa Królestwa Polskiego.