Lot No.: 810
Komoda klasycystyczna
Europa Zachodnia - Francja lub Niemcy,
k. XVIII w.
prostopadłościenna, z marmurowym blatem, trzyszufladowa, fornirowana i intarsjowana, wsparta na czterech graniastych, zbieżnych
nogach. Powierzchnia pod blatem dekorowana intarsjowanymi pasami, ciemnymi i jasnymi. Boki i front dekorowane żyłka i wstęgą
tworzącą geometryczne pola z meandrami w narożach.
Konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; intarsje: palisander, bukszpan; 86 x 113,5 x 53 cm;
Europa Zachodnia - Francja lub Niemcy, k. XVIII w.
Blat najprawdopodobniej dobrany później do mebla. Komoda o typowym dla regionu wykonania i okresu powstania kształcie i dekoracji.
Oszczędna intarsja sprawia, że mebel wydaje się elegancki i reprezentacyjny.