Lot No.: 734
Zegar podłogowy
mahoń, mosiądz, stal, intarsje brzozowe,
jaworowe; 207 x 49,5 x 26 cm Anglia, k. XVIII w.
na 4 konsolowych nóżkach; cokoł prostopadłościenny, od frontu obwiedziony żyłka i zdobiony pośrodku owalną intarsją z motywem muszelki; trzon z ćwierćkolumnami na narożach i drzwiczkami zamkniętymi łukiem, dekorowanymi żyłka oraz owalną intarsją z motywem papugi; kaptur z oszklonymi drzwiczkami od frontu i mosiężnymi ażurami w przeźroczach wyciętych w ściankach bocznych; zwieńczenie z prostym gzymsem ozdobionym tryglifem i żyłkowymi intarsjami; tarcza mosiężna, grawerowana pośrodku w motywy
plecionkowe i kwiatowe, z nałożonym pierścieniem z godzinowym podziałem rzymskim; u dołu napis: E.
Billington Markel Harbro; w narożach aplikowane ażury z wicią roślinną i kobiecymi maskami; w podłuczu
intarsja z owalną muszlą; mechanizm z naciągiem obciążnikowym, wychwytem hakowym i wahadłem; zegar
bije godziny; mahoń, mosiądz, stal, intarsje brzozowe, jaworowe; 207 x 49,5 x 26 cm Anglia, k. XVIII w.