Lot No.: 721
Zegar kominkowy z figurą mężczyzny
w kapeluszu z piórami; brąz złocony,
mosiądz, emalia; 46,5 x 36 x 13,5 cm; Francja,
Paryż, firma Rollin, 4 ćw. XIX w.
w kapeluszu z piórami;
podstawa na planie prostokąta, wsparta na 4 nóżkach, bogato zdobiona aplikowanymi motywami okuciowymi, rollwerkowymi, kaboszonami etc.; obudowa mechanizmu w formie skrzyni; w zwieńczeniu poduszka, na której spoczywają regalia - berło i korona; z boku udrapowany płaszcz; obok stojąca postać mężczyzny w kostiumie XVII-wiecznym; mechanizm z paryskim systemem bicia godzin i połgodzin; tarcza emaliowana, z cyframi rzymskimi; na płycie mechanizmu w owalu napis: FABRIQUE / Rollin / DE PARIS;
brąz złocony, mosiądz, emalia; 46,5 x 36 x 13,5 cm; Francja,