Lot No.: 720
Zegar ścienny, ramowy
drewno sosnowe, lipowe, snycerka, złocenie,
mosiądz, emalia; 51,5 x 41 x 14,5 cm;
Austro-Węgry, lata 40. XIX w.
w obudowie drewnianej, skrzynkowej, z głęboką, złocona, oszkloną ramą, ozdobioną profilami i kimationem; mechanizm
z naciągiem sprężynowym, regulatorem wahadłowym i systemem bicia godzin i kwadransów, z gongiem sprężynowym; tarcza emaliowana, z arabskim podziałem godzinowym, ujęta obramieniem ze złoconych płatków kwiatowych; nakładane ażurowe kornery z motywami floralnymi; poniżej tarczy owalne przeźrocze ukazujące solarną soczewkę wahadła, ozdobione aplikacją z orłem
i gałązkami winnej latorośli; z tyłu obudowy, na zasuwanej, drewnianej osłonie - napisy odręczne, z datą naprawy 1847;
drewno sosnowe, lipowe, snycerka, złocenie, mosiądz, emalia; 51,5 x 41 x 14,5 cm;
Austro-Węgry, lata 40. XIX w.