Lot No.: 709
Szkatułka na przybory do szycia
czeczota orzechowa, jedwab, tafla lustrzana,
masa perłowa, srebro złocone, stal;
10,5 x 27 x 19 cm; Francja, 4 ćw. XIX w.
skrzyneczka z czeczoty orzechowej, zamykana na kluczyk; na wieczku prostokątna inkrustacja z masy perłowej,
poniżej w ramce napis Elisa, nabijany ćwieczkami, podobnie jak floralny ornament bordiury; w środku wyłożonej czerwonym jedwabiem szkatułki - ruchomy wkład wyścielony szaro-perłowym pluszem, z gniazdami na przybory do robótek (nożyczki, szpulki, naparstki, igielniki, imadełka do haftu etc. - łącznie 15 sztuk utensyliów różnych + 3 luzem); po wewnętrznej stronie wieka -
wprawione lusterko; ponadto miękka wkładka uszyta z jedwabiu;
czeczota orzechowa, jedwab, tafla lustrzana, masa perłowa, srebro złocone, stal; 10,5 x 27 x 19 cm;
Francja, 4 ćw. XIX w.