Lot No.: 611
Komplet śniadaniowy
Niemcy, Schwäbisch Gmünd,
firma Wilhelma Bindera (czynna od 1869),
lata 20.-30. XX w.
składający się z dzbanka do kawy, imbryka do herbaty, mlecznika i cukiernicy o gładkich, pionowo żebrowanych powierzchniach,
z krawędziami górnymi obwiedzionymi perełkowaniem; nakrywki zwieńczone kościanymi uchwytami, cukiernica w formie wazki
wewnątrz złocona; srebro pr. 800; dzbanek - 22,8 x 24 x 11,5 cm, imbryk - 18 x 25,5 x 14 cm; mlecznik - 10,5 x 13,5 x 7 cm, cukiernica - 12,1 x 17,5 x 9,5 cm, waga 1400 g; dobierana drewniana taca;
Niemcy, Schwäbisch Gmünd, firma Wilhelma Bindera (czynna od 1869), lata 20.-30. XX w.