Lot No.: 527
Para amforek z uchwytami - gryfonami
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura
Porcelany (KPM), ok. 1860-70;
owoidalne, na szpulowych stopkach i kwadratowych plintach, z szerokimi cylindrycznymi szyjkami
i plastycznymi uchami - główkami rogatych demonów przechodzącymi w esowaty pęd; z dwu stron na brzuścu - barwne bukiety; porcelana, farby naszkliwne, złocenia, montaż metalowy brzuśca ze stopką; wys. 26,8 cm;
sygn. kobaltem podszkliwnie: berło i orzeł królewski z insygniami obwiedziony koliście napisem: KOENIGL.PORZELLAN
MANUFACTUR, druk rdzawy: jabłko królewskie zwieńczone krzyżem, niżej: KPM, wyciski: o/38; przetarte złocenia;
Niemcy, Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM), ok. 1860-70;
por. amfora o analogicznej formie, o wys. 50 cm, datowana na lata ok. 1855-60, repr.: Kallmann E., Berliner Porzellan, Braunschweig 1963, t.II, il. tabl. 229 i s. 326